PrusaSlicer Katman-Duvar-Dikiş izi Ayaları

PrusaSlicer Katman-Duvar-Dikiş izi Ayaları

Merhabalar 3d severler PrusaSlicer üzerinde dilimlemek istediğimiz modelin temel ayarlarından olan KATMAN,DUVAR VE DİKİŞ İZLERİ AYARLARINDAN BAHSEDECEĞİZ.

 

1.Katman kalınlığı yüksekliği (Baskı Kalitesi) Ayarları :

Kırmızı dikdörtgen içerisindeki kutucukta bulunan KATMAN YÜKSEKLİĞİ ayarı baskımızın genel baskı kalitesi ve katmanlar arası yüksekliğini ayarladığımız kısımdır. İLK KATMAN YÜKSEKLİĞİ ise adından da anlaşılacağı gibi baskımızın 3d printer tabla yüzeyine gelecek olan ilk katmanımızın kalınlığını ifade etmektedir.

2.DUVAR SAYISI :

Sarı dikdörtgen içerisinde bulunan DUVARLAR başlıklı kısımda baskımızın duvar sayısını ayarladığımız yerdir.

Yine sarı dikdörtgen içerisindeki yeşil dikdörtgende bulunan SPİRAL VAZO aktifleştirdiğiniz zaman iç dolgusu olmadan yalnızca vazo modu aktifleşir ve bu sayede vazo baskıları alabilirsiniz.

3.YATAY KATMANLAR

Mavi dikdörtgen içerisinde bulunan ayalarda ise YATAY KATMANLAR yani modelimizin en üst ve en alt kısmında kalan kısımlardır.

KATI KATMANLAR  kısmında bulunan  ÜST VE ALT  seçeneklerinden katman sayısını değiştirebilirsiniz.

4.DİKİŞ İZİ GİZLEME VE PRUSASLICER YAPAY ZEKASI

KATMAN BAĞLANGIÇ KONUMU   Yazıcımızın katman başlangıç ve bitiş noktalarını (dikiş izi) nerede konumlandırmak istediğimizi belirtiyoruz. Örneğin (ARKA)’yı seçerek  ayarlayabiliriz.

Yine aynı bölümde bulunan ÇEVRE OLUŞTURUCU ‘başlığı altında bulunan bir yapay zeka mevcuttur. Yapay Zekayı aktifleştirdiğimiz zaman baskımız üzerinde dikiş izleri mümkün olduğunca gizlenecektir (KULLANMANIZI TAVSİYE EDERİM).

Prusa Slicer nedir buradan ulaşabilirsiniz

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir